Вчені виявили ще одну загрозу від астми і закликають розробити нові ліки

Поділитися
Вчені виявили ще одну загрозу від астми і закликають розробити нові ліки © depositphotos/AndrewLozovyi
Є багато людей, для кого існуючі ліки від астми працюють не дуже добре, тому важливо шукати нові засоби лікування для запобігання нападам.

Вчені з Королівського коледжу Лондона виявили, що під час нападу астми клітини, що вистилають дихальні шляхи, різко стискаються та гинуть. З цього дослідники зробили висновок, що пацієнтам із цим захворюванням варто застосовувати ліки для запобігання стисканню клітин, а не ті, які борються з наслідками нападу – коли шкоду вже заподіяно, пише ВВС.

Автор дослідження професор Джоді Розенблатт пояснює, що бронхоспазми пошкоджують тканину, що вистилає дихальні шляхи, і це призводить до довгострокових запалень, рубцювання тканини та супутніх інфекцій, через які потім відбуваються нові напади.

Раніше вчені не звертали належної уваги на пошкодження тканини, оскільки були зосереджені на самих нападах та ліквідації їхніх наслідків.

«Епітелій – це перша лінія захисту організму від інфекцій, і саме він пошкоджується під час нападів астми. Тканині завдають постійної шкоди, і виникає порочне коло. І якщо ми зможемо запобігти цій шкоді, можливо, ми зможемо запобігти й самім нападам», – каже професор Розенблатт.

Серед потенційних превентивних засобів розглядають рідкісноземельний метал гадоліній, який раніше вже допоміг запобігти нападам астми в експериментах з мишами. Але щоб гарантувати його безпеку та ефективність для людей, знадобляться ще роки досліджень, наголошують вчені.

Нагадаємо, в Україні людей з тяжкою формою бронхіальної астми не приймають на службу до армії.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі