Вчені з Державного університету Покателло за допомогою аеродосліджень змогли виявити в Гватемалі раніше невідомі локації майя докласичного періоду. Їм вдалося знайти міста, невеликі поселення, піраміди та спортмайданчики, повідомляє Heritage Daily.
Загалом було знайдено 700 археологічних майданчиків. Серед них, зокрема, 177 кілометрів естакад, що височіли над землею.
Більшість локацій датуються періодом від 1000 до нашої ери до 150 року нашої ери. Це спростовує припущення, що на той час цей регіон був малонаселений.
Вчені зазначають, що зв'язок між виявленими локаціями, а також робоча сила, яка необхідна для їхнього будівництва, вказують на те, що цей регіон був домом для багатої, єдиної спільноти з розвиненою політичною системою та ранньою централізованою адміністративною структурою.
За словами дослідників, ресурс, який був необхідний для будівництва пірамід та мережі дамб, міг бути накопичений лише централізованою адміністрацією. Вони вважають, що це вказує на існування давньої політичної та економічної структури королівства-держави.
Раніше міжнародна група вчених дійшла висновку, що Майяпан – культурна та політична столиця цивілізації майя – зазнав краху через тривалу посуху. Вона призвела до громадянського конфлікту, який, своєю чергою, викликав політичний крах.