Вчені виявили на кометі останній з шести необхідних для появи життя елементів

Поділитися
Вчені виявили на кометі останній з шести необхідних для появи життя елементів На кометі Чурюмова-Герасименко знайшли фосфор у твердій формі © NASA
Дослідження частинок пилу з ядра комети Чурюмова-Герасименко показало присутність фосфору в твердій формі.

Міжнародна група вчених під керівництвом Гаррі Літо з Університету Турку вивчила частинки пилу з ядра комети 67P/Чурюмова-Герасименко і помітила в них присутність фосфору в твердій формі. Це доводить, що всі необхідні для виникнення життя елементи могли бути занесені кометами, повідомляє Naked science.

Вчені проаналізували дані, які були зібрані станцією «Розетта». Дослідники аналізували інформацію з інструменту COSIMA (Cometary Secondary Ion Mass Analyser), який був важливою частиною корисного навантаження зонда «Розетта». Цей апарат протягом двох років займався докладним вивченням комети 67P/Чурюмова - Герасименко з відстані в кілька кілометрів. Серед іншого зонд захопив частинки пилу, що літають навколо неї. Їх вибило з ядра комети або струменями газу через випаровування речовини, або в результаті зіткнення з космічним пилом.

Інструмент аналізував хімічний склад пилу за допомогою механізму мас-спектрометрії вторинних іонів. Тобто, зразки обстрілювали іонами індію, а потім вивчали спектр виникли в досліджуваному матеріалі вторинних іонів. В одній із серій таких експериментів виявили іони фосфору (P+). Оскільки зразки були твердими і зібрані у відкритому космосі без навколишнього газу, з цього випливало одне: в матеріалі з ядра комети є тверді сполуки фосфору.

Наявність цього з'єднання в нелетких з'єднаннях дозволяє йому переміщатися між різними космічними тілами. Тобто, подібний механізм можна розглядати як відповідь на питання, яким чином на Землі з'явилися необхідні для зародження життя елементи.

Крім того, на кометі також знайшли фтор у твердій формі, але він зустрічався тут і раніше. Переважна більшість відомих людині біологічних молекул містять шість ключових хімічних елементів. Їх позначають абревіатурою CHNOPS: вуглець (C), водень (H), азот (N), кисень (O), фосфор (P) і сірка (S).

Звідки на Землі взялися перші чотири, було відомо вже давно - ними багаті астероїди класу С, які часто падають на нашу планету. З фосфором ситуація донедавна було незрозумілою, деяку його кількість знаходили в газоподібній формі навколо молодих зірок і в комах комет. Але для того, щоб потрапити в великих кількостях на інше небесне тіло, елемент повинен міститися в твердій формі. Це відкриття дуже важливе для розуміння поширення необхідних для виникнення життя хімічних елементів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше датські астрофізики Нанна Бах-Мюллер і Уффе Йоргенсен заявили про те, що наявність у планети сусідок може бути однією з умов для виникнення життя на ній. За словами вчених, присутність в системі декількох планет дозволяє їхнім орбітам зберігатися круговими і підтримувати стабільні умови для життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі