Данські астрофізики Нанна Бах-Мюллер і Уффе Йоргенсен заявили про те, що наявність у планети сусідок може бути однією з умов для виникнення життя на ній. За словами вчених, присутність в системі декількох планет дозволяє їхнім орбітам залишатися круговими і підтримувати стабільні умови для життя, повідомляє Naked science.
Планети, які входять в системи, де їх доволі багато (наприклад, Сонячна система), мають більш рівні кругові орбіти, ніж в системах, що містять невелику кількість планет. Через це клімат на них залишається більш стабільним і забезпечує більш сприятливі умови для виникнення життя, ніж на планетах з витягнутими орбітами. Тому, на думку вчених, для зародження життя важливі не тільки розміри планети і її відстань до зірки, а й присутність численних планет-сусідок.
У ході дослідження астрофізики вивчили ексцентриситети орбіт для близько 1200 відомих екзопланет, що входять в майже 900 різних планетних систем. Між їхньою кількістю в системі і формою орбіти виявилася ясна кореляція: незалежно від типу зірки і самої планети, вона була тим менш витягнутою, чим більше планет є в системі. Автори відзначають, що подібний зв'язок демонструвався і раніше, але на куди меншій кількості прикладів.
На даний момент в жодній з відкритих систем не міститься стільки планет, скільки в нашій. Найбільш близька до цього показника система TRAPPIST-1 з сімома планетами. На думку дослідників, на частку таких систем припадає всього 1% від загального числа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група астрономів провела комп'ютерну симуляцію погодних умов на екзопланете K2-141b. Планета розмірами нагадує Землю, але принципово відрізняється від неї, адже її поверхню, океан і атмосфера складаються з гірських порід.