Вчені з проєкту Warsaw Mummy Project змогли відновити зовнішній вигляд жінки, яка жила в Стародавньому Єгипті близько 2000 років тому. Її муміфіковані останки відомі як перша у світі вагітна мумія. Зовнішність жінки відтворили за допомогою комбінації 2D та 3D-технологій, повідомляє Ancient origins.
За словами однієї з авторок дослідження Шанталь Мілані, реконструкція ґрунтується на формі черепа жінки, який вона називає «анатомічно унікальним».
Судовий художник Г'ю Моррісон розповів, що методи реконструкції обличчя використовуються у криміналістиці, якщо інші способи визначити особистість людини – відбитки пальців чи аналіз ДНК – дають результатів. Він додав, що реконструкція обличчя людини на основі розміру її черепа часто розглядається як «останній засіб у спробі встановити, ким вона була», тому що кінцевий результат значною мірою ґрунтується на обґрунтованих припущеннях.
Як зазначила Мілані, найважливішим аспектом 3D-реконструкції зовнішності є визначення товщини м'яких тканин у різних точках. Для того, щоб відтворити зовнішність мешканки Стародавнього Єгипту, вчені використали «статистичні дані», взяті з різних груп населення по всьому світу.
Разом з тим Мілані визнає, що реконструкція не може вважатися «абсолютно ідентичним портретом», хоча вважає, що 3D-реконструкція є «досить точним» відтворенням зовнішності Таємничої Леді, яка жила 2000 років тому.
Warsaw Mummy Project був запущений у 2015 році командою біоархеологів з Варшавського університету. У квітні 2021 року вчені опублікували статтю, в якій описали перший випадок виявлення мумії вагітної жінки, в лоні якої зберігся муміфікований плід.
В даний час мумію виставлено в Національному музеї Варшави. Довгий час вважалося, що вона належить Хор-Джехуті, верховному жерцю Амона часів Яхмоса I, який жив на початку 18 династії (1539 – 1292 р. до н.е.). Але у 2016 році фахівці проєкту заявили, що насправді це мумія вагітної жінки, яка померла на 26-30 тижні вагітності та була бальзамована.