Вчені відшукали у людини GPS-нейрони

Поділитися
Вчені відшукали у людини GPS-нейрони Активність координатних нейронів щура при переміщенні в просторі
Дослідження проводилося на 14 добровольцях, яким у рамках лікування епілепсії були імплантовані в мозок електроди. У ході експерименту піддослідні брали участь у комп'ютерній грі, де їм потрібно було керувати велосипедом, що переміщається у віртуальному просторі.

Англо-американська група нейробіологів вперше в прямому експерименті на відкритому мозку виявила в людини координатні нейрони (grid cells), які допомагають орієнтуватися в просторі, вибудовуючи його внутрішню модель. Робота опублікована в журналі Nature Neuroscience, коротко про неї пише New Scientist.

Дослідження проводилося на 14 добровольцях, яким у рамках лікування епілепсії були імплантовані в мозок електроди. У ході експерименту піддослідні брали участь у комп'ютерній грі, де їм потрібно було керувати велосипедом, який переміщається у віртуальному просторі. При цьому дослідники записували електричну активність в різних областях мозку.

Добровольці мали дістатися до кількох предметів, розкиданих у віртуальному просторі. У ході першої фази учасники експерименту бачили ці предмети здалеку, у другій фазі подорож потрібно було повторити, але при цьому предмети з'являлися лише тоді, коли учасники до них наближалися впритул.

Спостерігаючи за рухом учасників експерименту в позбавленому орієнтирів віртуальному просторі, вчені змогли знайти ті нейрони, які реагують на пройдену відстань і утворюють координатну сітку модельованого простору. Піки їх порушення у віртуальному просторі утворювали гексагональну сітку. Координатні нейрони не слід плутати з нейронами місця, які відповідають за певні зони модельованого простору.

Раніше такі клітини вже знаходили в щурів, їх існування було передбачене і в людини. У прямому експерименті на мозку їх існування, проте, досі показати не вдавалося. На відміну від щурів, у людини координатні нейрони містяться не тільки в енторинальній області кори, але і в інших частинах мозку. Зокрема, такі клітини вдалося знайти і в префронтальній корі, що традиційно асоціюється з епізодичними спогадами, асоціаціями, усвідомленням і прийняттям рішень. !zn

Читайте також:

Нейрофізіологи створили "білий запах", що визначає межі людського нюху

Американські вчені дізналися, коли і де формуються спогади

Російські вчені розробили іонообмінні контактні лінзи, що відновлюють зір після опіків (ВІДЕО)

Особливості зорової кори мозку впливають на сприйняття дійсності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі