Вчені відкрили супутник у троянського астероїда Юпітера

Поділитися
Вчені відкрили супутник у троянського астероїда Юпітера У астероїда Полімель знайшли супутник © NASA
Відкриття було зроблено за допомогою апарату Lucy.

Космічний апарат Lucy, який був запущений у рамках місії NASA з дослідження шести троянських астероїдів Юпітера, зміг виявити супутник такого астероїда. При цьому це найменший з астероїдів, які досліджуватиме апарат, повідомляє NASA.

27 березня Lucy виявила, що астероїд Полімель має власний супутник. Цього дня астероїд мав пройти перед зіркою, що дозволило б команді місії спостерігати, як змінюється яскравість світила у момент проходу небесного тіла. Завдяки цьому вчені хотіли встановити місце, розміри та форму Полімель з безпрецедентною точністю.

У спостереженнях брали участь 26 команд вчених у всьому світі, 14 з яких змогли зафіксувати «миготіння» зірки. Коли команда місії Lucy проаналізувала дані, вона з'ясувала, що у двох команд результати спостережень відрізнялися.

«Ці дві команди помітили якийсь об'єкт на відстані 200 кілометрів від Полімель. Це мав бути супутник», - заявив науковий керівник місії Марк Бьюї.

Команда з'ясувала, що діаметр супутника становить близько п'яти кілометрів. Він обертається навколо Полімель, діаметр якої становить 27 кілометрів, по найширшій осі. Відстань між небесними тілами становить близько 200 кілометрів. Поки команда місії не зможе визначити орбіту супутника, йому не буде дано офіційну назву.

NASA
NASA

Супутник знаходиться надто близько до Полімеля, через що його не можна побачити за допомогою наземних або орбітальних телескопів. Тому спостереження за ним можна буде провести лише коли Lucy досягне астероїда у 2027 році.

На момент спостережень Полімель знаходилася на відстані 770 мільйонів кілометрів від Землі. Проведення спостережень за супутником астероїда в таких умовах рівносильне пошуку монетки на тротуарі, коли спостерігач знаходиться на даху хмарочоса.

Нагадаємо, у листопаді NASA запустило апарат DART, який має врізатися у супутник астероїда Діморф та змінити траєкторію його руху. Разом з тим, моделювання, проведене вченими, показало, що це зіткнення може статися не зовсім так, як очікувалося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі