Вчені відкрили перший в історії "внутрішньовенеріанський" астероїд

Поділитися
Вчені відкрили перший в історії Орбіта астероїда знаходиться всередині орбіти Венери © NASA
Орбіта небесного тіла цілком знаходиться всередині орбіти Венери.

Астрономам вперше вдалося виявити астероїд, орбіта якого повністю знаходиться всередині орбіти Венери. Як повідомляє N+1, дослідникам і раніше вдавалося знайти небесні тіла, які підходять до Сонця ближче Меркурія, але завжди найдальша точка орбіти (афелій) знаходилася за орбітою Венери.

Тепер же учасники проекту ZTF (Zwicky Transient Facility) американської Паломарської обсерваторії знайшли перше виключення з цього правила – астероїд 2020 AV2.

В даний час вченим відомо близько 800 тисяч астероїдів, але тільки 21 з них мають орбіту з афелієм, який знаходиться в межах орбіти Землі. Ці тіла складають так звану групу Атіри або "внутрішньоземних" астероїдів (Inner-Earth Objects, IEOs), яку назвали за найбільшим членом групи, астероїдом 163693 Атіра. У більшості з них відстані афелія становлять близько 0,9 астрономічної одиниці. Лише в минулому році був відкритий об'єкт 2019 AQ3 з рекордно малою відстанню афелия - 0,77 астрономічної одиниці.

4 січня астрономи виявили нового представника сімейства Атіри. Незважаючи на те, що параметри орбіти нового астероїда будуть уточнюватися, вже зрозуміло, що його афелій знаходиться рекордно близько до Сонця, на відстані 0,65 астрономічної одиниці (афелій і перигелій Венери знаходяться на дистанціях 0,73 і 0,72 астрономічної одиниці). Перигелій, найближча до Сонця точка орбіти астероїда, знаходиться на дистанції 0,46 астрономічної одиниці, тобто він "торкаєтья" орбіти Меркурія, чий афелій - 0,47.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі