Вчені створили здатний заразити людину гібрид коронавіруса кажанів

Поділитися
Вчені створили здатний заразити людину гібрид коронавіруса кажанів Вчені створили здатний заразити людину гібрид коронавіруса кажанів © sci-lib.com
Експеримент викликав резонанс у наукових колах.

Вчені провели експеримент, в рамках якого створили гібридну версію коронавіруса кажанів, здатну заразити людину. Гібрид був створений на базі вірусу SHC014, виявленого у кажанів Китаю. Повідомлення про це було опубліковано в журналі Nature.

Створена вченими "химера" складається з поверхневого білка SHC014, який був перенесений у вірус SARS, що був розроблений для проведення експерименту в легенях піддослідних мишей і імітує захворювання людини. В ході експерименту вчені довели, що вірус SHC014 вже володіє всіма необхідними знаряддями для зв'язування з ключовим рецептором клітин людини. Експеримент підтвердив гіпотезу про можливість прямого зараження людини коронавірусами летючих мишей.

Читайте також: Виявлено новий вірус, що передається при переливанні крові

Інші вірусологи сумніваються в тому, що ризик подібного експерименту виправдав отриманий результат, оскільки вчені, по суті, створили новий небезпечний вірус. Як зазначає Саймон Вейн-Хобсон з Інституту Пастера в Парижі, "створений вірус розвивається на диво добре в клітинах людини, тому ніхто не може передбачити, що станеться, якщо він вирветься назовні".

За словами Річарда Ебрайта, фахівця з біологічного захисту з Нью Джерсі, "єдиний ефект від цієї роботи – створення в лабораторії нового, неприродного джерела ризику".

Самі ж автори роботи не згодні з такою позицією. На їхню думку, якщо б не експеримент, про загрозу вірусу SHC014 ніхто не дізнався. Всі вчені були впевнені, що він не здатний заражати людини, і тільки досвід з пересадкою показав, що вірус кажанів SHC014 вже подолав ключові перешкоди і навчився проникати в клітини.

Раніше повідомлялося про те, що вчені довели, що віруси є живими істотами і відбулися від тих же предків, що й клітини тварин і рослин. Вчені порівняли білкову структуру 3460 вірусів і 1620 клітин і виявили 442 загальних типів складок, і 66 унікальних для вірусів структур. Така пропорція характерна для споріднених організмів, що відділилися від загального предка деякий час назад.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі