Біологи Густаво Каетано-Анольес і Аршан Насир провели дослідження, в рамках якого визначили, що віруси є живими істотами і походять від тих же предків, що й клітини тварин і рослин.
Вчені порівняли білкову структуру 3460 вірусів і 1620 клітин і виявили 442 загальних типів складок і 66 унікальних для вірусів структур. Така пропорція характерна для споріднених організмів, що відділилися від загального предка деякий час назад.
Мова йде про типи складання білків, які залишаються стабільними навіть при змінах генетичного коду - що й робить ці структури дуже цінним джерелом інформації про давню еволюційну історію вірусів і клітин.
Багато вчених відмовляються визнавати віруси живими істотами, оскільки вони не здатні самостійно розмножуватися, а можуть лише заражати інші клітини. Але Каетано-Анольес і Насир впевнені в тому, що спосіб життя вірусів просто відрізняється від способу життя інших живих організмів. За словами вчених, "це живі організми, які виживають у незвичайний спосіб, що вимагає заражати клітку. Зрештою, це не надто відрізняється від життєвого циклу деяких паразитичних бактерій".
Крім того, справжньою сутністю вірусів Каетано-Анольес і Насир закликають вважати не віріони, а вірусні "фабрики" у заражених клітинах. Виробництво останніми нових віріонів, які відправляються на захоплення інших клітин, дослідники вважають аналогом розмноження "звичайних" організмів.
Раніше повідомлялося про те, що у сибірській мерзлоті було виявлено стародавній гігантський вірус. Вік вірусу оцінюється в 30 тисяч років.