Вчені з Університету Рочестера створили полімер, який здатний зберігати свою форму при кімнатній температурі, але починає повертатися до свого первісного вигляду при контакті з тілом людини.
Матеріали з ефектом пам'яті, які реагують на температуру, широко застосовуються в галузі автомобілебудування та архітектури. У випадку з такими матеріалами, як правило, потрібні високі температури. Вчені з США працювали над тим, щоб знизити температурну точку початку перетворень всередині матеріалу. Одержаний в результаті перетворень еластичний полімер міцний, добре тягнеться і приймає форми, що йому задають. При контакті зі шкірою людини він швидко повертається до початкової форми. Точка початку перетворень знаходиться на позначці 35 градусів Цельсія.
При розтягуванні матеріалу розтягуються і полімерні молекулярні ланцюжки, з яких він складається. Це призводить до того, що невеликі сегменти полімеру кристалізуються, стабілізуючи його деформовану форму. Вчені з'ясували, що додавання особливих з'єднань до структури полімеру здатне наділити його здатність повертатися до первісної форми при заданій дослідниками температурі. Так, шляхом деяких косметичних маніпуляцій зі структурою матеріалу, їм вдалося створити полімер, який реагує на температуру тіла людини.
Раніше вчені створили змінює колір полімер, що міняє забарвлення залежно від сили удару, який за нього припав. На думку вчених, полімер може бути використаний для створення військових і спортивних шоломів для того, щоб вчасно визначити струс мозку.