Інженери створили прототип окулярів Virtual Retinal Display ("віртуальний дисплей на сітківці" - ред.), які будуть показувати картинки рекордної якості. Замість дисплея на пристрої розташовуються два мільйони мікродзеркал, саме вони забезпечують максимальну чіткість зображення. На кожне око проектується окрема 3D-картинка у високій роздільній здатності (1280 на 768 точок).
Оскільки зображення відправляється відразу на сітківку ока, оптичні елементи повинні розташовуватися суворо на певній відстані від неї, інакше картинка буде здаватися користувачеві розмитою. Цю особливість інженери також врахували: корпус окулярів можна легко підлаштувати під себе.
До суттєвих недоліків прототипу можна віднести його громіздкість і велику вагу. Але розробники запевняють, що комерційна модель буде набагато легшою, компактнішою і приємнішою на вигляд.
Незважаючи на те, що у порівнянні з конкуруючими моделями окуляри Virtual Retinal Display забезпечують вдвічі більшу роздільну здатність картинки, очі користувача не будуть напружуватися так само, як у випадку з рідкокристалічним екраном. Завдяки малопотужному джерела світла органи зору людини не будуть втомлюватися, а мозок буде вважати, що дивиться на реальні предмети, а не на якісну обманку.
Розробники з компанії Avegant планують показати публіці своє дітище на Міжнародній виставці споживчої електроніки яка пройде у Лас-Вегасі в січні 2014 року.
Ціна нового гаджета поки ще не озвучена, але представники компанії запевняють, що вона буде цілком конкурентноздатною. !zn
Читайте також:
Окуляри-комп'ютер Google Glass зламали за допомогою QR-коду
Нейробіологи передали текст на сітківку ока сліпого пацієнта
Користувачі Google Glass не зможуть позичити або перепродати "розумні окуляри"