У ході дослідження вчені проаналізували послідовності ДНК штрих-кодів. Баркодування (штрихкодування) ДНК є методом ідентифікації організму і його приналежності до певного таксону. В якості штрих-кодів використовуються ділянки мітохондріальної ДНК, наприклад, ген цитохром с-окидази I (COI). Показано, що COI групуються у кластери - групи найбільш близьких одна до одної послідовностей, які, за деяким винятком, чітко співвідносяться з видами.
Вчені проаналізували близько п'яти мільйонів послідовностей COI, що використовуються для ДНК-штрихкодування і містяться в базах даних GenBank та BOLD. Виявилося, що COI однієї людини відрізняється від послідовності іншої не більше ніж на 0,1%. Приблизно такі ж значення (0,1-0,5%) характерні для інших видів. При цьому відмінності між видами можуть сягати 5%.
Така картина повинна спостерігатися в тому випадку, якщо кожен вид з тих, що нині існують на Землі, остаточно сформувалися приблизно в один і той же час. З цього випливає, що генетичне різноманіття не залежить від розміру популяції, а лише від віку.
Однією з причин такого розподілу варіацій в штрихкодах є катастрофічна подія, яка знизила генетичне різноманіття відразу всіх видів. Проте вчені вважають, що більш простим поясненням є те, що будь-яка існуюча популяція завжди буде відносно молодою. Іншими словами, вид може існувати лише обмежений період часу, перш ніж зникне або дасть початок новому.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті цих вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.