Вчені з Великої Британії побоюються за долю бджіл. Протягом найближчих десятиліть бджоли можуть повністю вимерти, йдеться у статті в науковому журналі Proceedings of the Royal Society B.
Дослідники розглядали вплив на бджіл екзотичних паразитів, які внаслідок глобальної зміни клімату приживаються на нових територіях, наприклад, у Великої Британії. Мова йде про паразит Nosema ceranae, який в перспективі цілком може розселитися по всій території Європи.
У статті йдеться, що починаючи з зими 2006 року популяція бджіл в Європі та Америці стрімко скорочується. Мільйони бджолиних сімей загинули від вірусу CCD (Colony Collapse Disorder), який поширився з території Ізраїлю.
Ускладнює ситуацію те, що пестициди та інші хімічні речовини, які використовують у сільському господарстві, послаблюють імунітет бджіл. Крім того, зростання міст і скорочення кількості дикорослих рослин-медоносів змушує бджіл у пошуках нектару літати дуже далеко, що підвищує ризик поширення вірусу. Якщо скорочення популяції бджіл продовжиться такими ж темпами, до 2035 року вони повністю зникнуть.
Зникнення бджіл загрожує не тільки втратою меду, але й ставить під загрозу врожаї фруктів, овочів, ягід, горіхів та деяких злаків. Запилення багатьох рослин, і отже, їх врожайність повністю залежать від активності бджіл. Одна бджолина сім'я може обпилити за день близько 3 мільйонів квітів. По ефективності з бджолами не можуть зрівнятися інші комахи: джмелі, метелики, жуки і мухи.
У Великій Британії бджоли вимирають найшвидшими темпами в Європі (з 1970 по 2007 рік британська бджолина популяція порідшала на 60%).