Всього збереглося 20 книжок, з яких п'ять були написані мештеками – народом, що населяв територію сучасної південної Мексики. Міштекські книги являли собою стрічки деревної кори або шкіри, які складали гармошкою. У міштеків була логорафічна писемність: знаки і малюнки, які використовувались для письма, позначали цілі слова або поняття, тому їхні книги виглядають як послідовність різнокольорових малюнків.
Розшифрована дослідниками книга, так званий кодекс Аньют, являє собою 15-сторінковий манускрипт, створений не раніше XVI століття. Основу манускрипту становила шкіряна стрічка, покрита з двох сторін гіпсом. Після створення книги до неї був прикріплений ще один шматок шкіри, що дозволило створити 20-сторінковий манускрипт. Потім шкіряну стрічку знову покрили гіпсом, замазавши все написане.
Вчені просканували манускрипт за допомогою сканера. З'ясувалося, що тільки на сторінці 11 було зображено 27 персонажів. Деяких з них можна було ідентифікувати за іменем, яке зображувалося на одязі або поруч з фігурою. На різних сторінках книги тричі зустрічається зображення правителя, що згадується в двох інших кодексах, від якого пішли два роди, пов'язані з великими містами міштеків.
Раніше повідомлялося про те, що бельгійський археолог серед неразобранных архівів виявиврекордно довгий єгипетський манускрипт. Він представляє собою двосторонній шкіряний сувій довжиною більше 2,5 метрів, а його вік складає більше чотирьох тисяч років.