Археологи знайшли на Кіпрі багате поховання бронзової доби

Поділитися
Археологи знайшли на Кіпрі багате поховання бронзової доби Знайдено багате поховання бронзової доби © N+1
Вчені дослідили місто, що існувало у 1600-1150 роках до нашої ери.

Археологи з Гетеборзького університету виявили на Криті багате поховання епохи пізньої бронзової доби, в якому збереглися артефакти з різних регіонів Середземномор'я. Про знахідку дослідників повідомляється в прес-релізі університету.

Вчені почали розкопки в містечку Хала Султан Такке у 2010 році. Археологи дослідили велике місто, яке існувало у 1600-1150 роках до нашої ери. Перед початком розкопок вчені провели дослідження міста і його околиць за допомогою георадара і змогли визначити, що в ньому знаходяться 100 ям. Частина з них були ямами для жертвоприношень, частина – колодязями, а в одній з них знаходилося поховання.

Розміри поховання становили три на чотири метри. На думку дослідників, воно належало родині, оскільки в похованні були виявлені рештки восьми дітей віком 5-10 років та дев'ятьох дорослих, найстаршому з яких було близько 40 років.

Крім решток людей, дослідники виявили також понад 100 зразків керамічного посуду і вироби з золота, в тому числі, діадеми, намиста, сережки, а також скарабеїв з Єгипту в золотій оправі.

Одного із знайдених скарабеїв дослідники змогли співвіднести з конкретною історичною особистістю. На ньому було вирізане зображення фараона і висічений напис "мен-хепера-ра" - одне з імен фараона Тутмоса ІІІ, який правив у 1479-1425 році до нашої ери і був одним із наймогутніших єгипетських фараонів.

На одному із знайдених скарабеїв було викарбовано ім'я фараона Тутмоса ІІІ
На одному із знайдених скарабеїв було викарбовано ім'я фараона Тутмоса ІІІ
N+1

Крім того, дослідникам вдалося виявити свідчення того, що в Хала Султан Текке існувало виробництво тканин, які забарвлювалися в пурпурний колір.

Раніше повідомлялося про те, що археологи вперше виявили релігійний текст етрусків. На одній зі стін храму збереглася стела з релігійним текстом, вивчення якого дозволить дослідникам визначити, в яких богів вірили представники цього стародавнього народу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі