У ході дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання клімату Сахари в тому випадку, якщо вся її площа (більше дев'яти мільйонів квадратних кілометрів) буде покрита сонячними і вітряними електростанціями. Розрахунки дослідників показали, що подібний проект дозволить отримати в чотири рази більше енергії, ніж людство споживає на даний момент.
Разом з тим, у подібного проекту будуть і побічні дії, зокрема, збільшення кількості опадів. За оцінками вчених, у середньому їхній рівень підніметься більш ніж удвічі, а особливо помітно - у Сахелі, на півдні пустелі. В результаті посилиться і вегетація, збільшиться рослинний покрив.
Вітряні електростанції великих масштабів впливають на рухи вітрів і підсилюють перемішування повітря. Панелі сонячних батарей екранують поверхню землі від прямих сонячних променів і остуджують. На думку дослідників, цього буде достатньо навіть для землеробства на території нинішньої пустелі - поки що однієї з найбільш безводних в світі. Вчені провели аналогічне моделювання і для інших пустельних регіонів світу, однак через особливості місцевого клімату в них вплив енергостанцій буде не таким помітним. Та й розмірами Сахари перевищує будь-яку іншу пустелю, а для впливу на погоду важливий масштаб.
Раніше вчені заявили про те, що окраїни і посушливі райони Сахари можуть у найближчі сто років "позеленіти" і перетворитися на савану через різку підвищення рівня опадів, пов'язаного з глобальним потеплінням.