Вчені розробили нову генну терапію глухоти

Поділитися
Вчені розробили нову генну терапію глухоти Генну терапію використали для лікування глухоти © Телеграф
Поки метод протестували тільки на мишах.

Ізраїльські вчені запропонували новий метод лікування глухоти, заснований на доставці генетичного матеріалу в клітини внутрішнього вуха. Поки його протестували тільки на мишах і він стосується лише одного виду глухоти, але в подальшому вчені хочуть застосувати його і до інших видів і протестувати на людях, повідомляє Naked science.

На даний момент вчені знають про 120 генів, які пов'язані зі спадковою глухотою. Саме на генетичну форму і направили свої зусилля автори нового дослідження.

Вчені зосередили свою увагу на мутації тільки в одному гені - SYNE 4, яка викликає рідкісну форму глухоти. Діти, що успадкували такий дефект, народжуються з нормальним слухом, але в міру дорослішання втрачають його. Мутація викликає неправильну локалізацію ядер в так званих волоскових клітинах, що знаходяться всередині равлики внутрішнього вуха. Ці клітини служать рецепторами звукових хвиль і потрібні для розвитку нормального слуху. В результаті дефект призводить до загибелі волоскових клітин і глухоти.

Для того, щоб доставити нормальний генетичний матеріал в тканини, вчені створили нешкідливий синтетичний вірус. Його ввели у внутрішнє вухо новонароджених мишей, що мають дефектний ген SYNE 4. Після цього дослідники контролювали слух гризунів за допомогою фізіологічних і поведінкових тестів.

Виявилося, що всі миші, яким вводили вірус з виправленим геном, «одужали». У них розвинувся нормальний слух, майже з такою ж чутливістю, як і у здорових побратимів. Дослідники вже прийшли до розробки аналогічних методів терапії інших мутацій, які викликають глухоту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з США провели редагування генома SIV-вірусу, близького до ВІЛ, у приматів, що не близькі до людиноподібних. Таким чином, дослідникам вдалося продемонструвати перспективу боротьби з вірусом імунодефіциту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі