Група вчених під керівництвом дослідників з Університету Ексетера з'ясувала, що стало причиною одного з найшвидших потеплінь в історії Землі. Ця подія тривала близько 150 тисяч років і супроводжувалася значними підвищеннями температури, повідомляє Phys.org.
Попередні дослідження показали, що вулканічна активність призвела до збільшення викидів вуглецю. У ході ж нового дослідження вчені зафіксували значне підвищення вмісту ртуті, яке також могло бути пов'язано з виверженнями вулканів.
У ході дослідження вчені вивчили зразки, взяті в Північному морі. Вони показали значне підвищення вмісту ртуті безпосередньо перед і на самому початку потепління. Дослідники також з'ясували, що принаймні ще один резервуар вуглекислого газу став причиною викиду значної кількості парникових газів у процесі потепління.
Вчені вважають, що вулкани могли породити тисячі гідротермальних джерел, які викидали в атмосферу гази з надр Землі. Крім того, можливим джерелом викидів парникових газів могло бути танення вічної мерзлоти і гідратів метану на морському дні, яке викликало початкове вулканічне потепління.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нещодавно в Тихому океані з'явився новий острів. Він є верхівкою гігантського підводного вулкана, який почав вивергатися.