На Алясці одночасно вивергаються три вулкани в ланцюзі Алеутських островів, повідомляє Science Alert.
З моменту одночасного виверження трьох Алеутських вулканів пройшло не менше семи років, а ця підвищена вулканічна активність на цей час не викликає ніяких руйнувань.
Однак ситуація досить цікава, адже вулкани дуже непередбачувані та незрозуміло як вони поводитимуться далі. Тому вчені уважно відстежують всі зміни цих гуркітливих велетнів.
За даними обсерваторії вулканів Аляски, вулкан Великий Ситкін, гора Павлов і вулкан Семисопочний позначені помаранчевим рівнем небезпеки.
На горі Павлов і Семисопочному вулкані було виявлено лише незначна кількість попелу, а на Великому Ситкіному - попелу не було зовсім. Однак з Великого Ситкіна тече лава, а в Семисопочному зафіксували сильні сейсмічні поштовхи й кілька вибухів.
Хоч така одночасна вулканічна активність на Алеутських островах є рідкістю, але вона не викликає подиву.
Крім того, ще дві точки - гора Клівленд і вулканічний комплекс Атка виявляють ознаки активності. Під горою Клівленд підвищена температура, а під Аткою відбуваються невеликі землетруси. Обидва поки що позначені жовтим рівнем за шкалою вулканічної небезпеки.
Алеутська дуга - це ланцюг вулканів, які розташовані між місцем зіткнення двох тектонічних плит - Тихоокеанської та Північноамериканської. Ланцюг простягається від півострова Аляска до півострова Камчатка в Росії.
Часто при виверженні вулканів можуть прокидатися й інші вулкани, які знаходяться поблизу, проте вчені поки що так і не можуть зрозуміти чому це відбувається.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, що висота вулкана Етна збільшилася після півроку активних вивержень. Кратер вулкана піднявся до висоти 3357 метрів над рівнем моря.