Вчені розповіли про збільшення розмірів тварин у великих містах

Поділитися
Вчені розповіли про збільшення розмірів тварин у великих містах Розміри тварин, що живуть у великих містах, збільшуються © depositphotos/adogslifephoto
Ймовірно, це пов'язано з більшою безпекою і доступністю їжі.

Вчені з Музею природної історії Флориди заявили про те, що урбанізація веде до зростання розмірів і маси тіла міських ссавців. Це може бути пов'язано з більшою безпекою, а також доступністю їжі на смітниках, повідомляє Naked science.

Зростання великих міст впливають на геологію планети, а також на її рослинний і тваринний світ. Вважається, що урбанізація призводить до скорочення тварин середніх розмірів. Температура в місті трохи вища, ніж за його межами, а більш тепле середовище зазвичай пов'язане зі зменьшенням розмірів тіла. Це полегшує віддачу зайвого тепла. Саме тому амурські тигри крупніші за індонезійських, а білі ведмеді більші за бурих. У біології така залежність відома як правило Бергмана.

Але нова робота вчених показала, що тіла тварин в містах більші, ніж у їхніх диких побратимів. Так, дослідники виміряли розміри тіла у 140500 тварин, які представляли 100 видів ссавців Північної Америки. Дані були зібрані протягом 80 років.

Виявилося, що, незважаючи на підвищення температури, розміри тіла більшості з них збільшувалися, що суперечило правилу Бергмана. На думку вчених, такий ефект пов'язаний з більшою доступністю води та їжі. В людських відходах їх знайти простіше, ніж в природних умовах.

Але не всі тварини збільшують свої розміри, деякі дійсно зменшуються. Серед тварин, які здатні перечікувати зиму в сплячці, це скорочення в розмірах проявляється особливо помітно. Можливо, під час сплячки ці ссавці стають більш чутливими до зміни температури, і менш масивне тіло дозволяє легше його перенести.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Тель-Авівського університету і Інституту Вейцмана заявили про те, що за останні 20-50 тисяч років птиці пройшли через процес вимирання, причиною якого, багато в чому, була діяльність людини. Вона привела до вимирання 10-20% всіх видів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі