Вчені розповіли про вплив Місяця на сон людей

Поділитися
Вчені розповіли про вплив Місяця на сон людей У ночі перед повную люди сплять менше © Vk/Сергей Болденков
У ніч перед повнею люди лягають спати пізніше і сплять менше.

Вчені з США та Аргентини заявили про те, що фази Місяця впливають на сон людей. За їхніми словами, цикл сну у людей співвідноситься з 29,5-денним місячним циклом: у дні, близькі до повні, люди лягають спати пізніше і сплять менше, ніж в інші, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені спостерігали за сном жителів як міста, так і сільській місцевості. Виявилося, що залежність від місячного циклу спостерігається у людей незалежно від доступу до електрики, хоча у жителів міста виражена не так явно.

«Не дивлячись на те, що ефект більш помітний в спільнотах без доступу до електрики, він спостерігається також серед тих, у кого такий доступ є, включаючи студентів Університету Вашингтона», - заявив провідний автор дослідження Горасіо де ла Іглесіа.

За допомогою наручних моніторів вчені спостерігали за сном 98 осіб, які проживають в трьох громадах корінних народів Тоба-Кум в аргентинській провінції Формоза. Спільноти відрізнялися доступом до електрики: в одній його не було взагалі, в іншій був частковим, а в третій - електрика була загальнодоступною.

У ході попередніх досліджень вчені вже з'ясували, що доступ до електрики впливає на сон, що було підтверджено і зараз. У той же час дослідники помітили залежність між сном і місячним циклом. Залежно від спільноти, тривалість сну змінювалася в середньому на 45-58 хвилин, а час засипання - на 30 хвилин. У всіх трьох спільнотах люди засипали пізніше і спали менше за три-п'ять днів до повні.

Помітивши такі зміни сну в спільнотах, вчені провели спостереження за 464 студентами з Сіетла. В результаті, вони помітили таку ж залежність між сном і місячним циклом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Стенфордського і Каліфорнійського університетів запропонували нове пояснення того, навіщо потрібні сновидіння. На їхню думку, яскраві образи стимулюють нейрони зорової кори, захищаючи її від швидкої «перебудови» для виконання інших функцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі