Вчені розповіли про вік скелета кита в районі станції «Академік Вернадський»

Поділитися
Вчені розповіли про вік скелета кита в районі станції «Академік Вернадський» Вік скелета кита оцінили в 1350 років © Національний антарктичний науковий центр
Вік кита становить 1350 років.

Вчені з Національного антарктичного наукового центру розповіли про вік скелета кита, який був знайдений на острові Расмуссен недалеко від станції «Академік Вернадський». У лабораторії міста Познань провели радіовуглецеве датування, яке показало, що йому близько 1350 років.

«Це означає, що він помер в сьомому столітті, в епоху вікінгів і цивілізації майя, за три століття до княгині Ольги і князя Володимира», - йдеться в повідомленні на сторінці антарктичного центру на Facebook.

Вчені також з'ясували, що це синій кит, а його довжина сягала мінімум 26 метрів. Він належав до південного (антарктичного) підвиду - найбільшого серед синіх китів.

Це відкриття є дуже важливим, оскільки в музеях по всьому світу зберігається всього кілька десятків скелетів синіх китів і всі вони належать іншому підвиду. Через китобійний промисел до 1960-х синій кит був майже повністю знищений. З 1963 промисел заборонений, але через незаконне полювання відновлення популяції не відбувається. До середини 1980-х років в світі налічувалося всього 200-1400 особин. До початку епохи промислу синій кит був одним з найчисленніших - популяція становила 250-300 тисяч особин.

«Для вчених важливо зрозуміти, якими були кити до цього кривавого і смертельного втручання людини в їхні життя. Зараз, незважаючи на всі природоохоронні заходи, антарктичний синій кит все одно залишається дуже рідкісним - його чисельність становить 1,6-3 тисячі особин (такий великий діапазон в оцінці показує, наскільки мало даних у нас про цих морських гігантів). Але для відновлення популяції треба ще як мінімум 200 років, звичайно за умови, що не виникне інших загроз», - відзначили дослідники.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Нового Південного Уельсу заявили про те, що їм вдалося знайти в Індійському океані нову популяцію карликових синіх китів - найменших представників цього виду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі