Вчені розповіли про причини появи тяги до алкоголю

Поділитися
Вчені розповіли про причини появи тяги до алкоголю Алкоголь впливає на процес формування спогадів у мозку © Pixabay
Алкоголь впливає на процес формування спогадів в мозку.

Вчені з Університету Брауна заявили про те, що алкоголь впливає на процес формування спогадів і змінює білки в мозку, що призводить до появи тяги до спиртного. Як повідомляє MedicalXpress, це може пояснити те, чому рецидиви можливі навіть у алкоголіків, які утримуються від вживання спиртного протягом декількох років.

"Одна з речей, які ми намагалися зрозуміти, це те, чому зловживання наркотиками може викликати дійсно приємні спогади, незважаючи на те, що вони, по факту, є нейротоксинами", - заявила провідний автор дослідження Карла Каун.

У ході дослідження вчені спостерігали за фруктовими мушками. Спочатку їх навчили знаходити алкоголь, а потім відключали різні гени, які могли бути залучені в процес формування залежності.

У результаті було встановлено, що один з таких генів кодує білок Notch, який впливає на розвиток фруктових мушок, людей та інших тварин. Відзначається, що білок є основою ланцюжки з "доміно", яка впливає на внутрішньоутробний розвиток, розвиток мозку і його функціонування у дорослих особин. Подібно ланцюжку з "доміно", якщо одна з кісточок падає, вона тягне за собою інші.

Тому залучення Notch тягне за собою активацію D-2-подібного рецептора - білка, що розпізнає нейромедіатор дофамін, і викликає почуття задоволення. Однак вплив алкоголю на Notch не викликав змін в кількості D-2-подібного рецептора, а призводив до заміни однієї амінокислоти білкової послідовності. Як підкреслюють дослідники, відомо, що D-2-подібний рецептор бере участь у кодуванні того, є спогади приємними, чи ні.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі