Вчені розповіли про причини катастрофи китайського супутника на орбіті

Поділитися
Вчені розповіли про причини катастрофи китайського супутника на орбіті Уламок української ракети зіткнувся з китайським супутником © NASA
Супутник зіткнувся з уламком ракети «Зеніт-2».

У березні китайський супутник містичним чином розпався на частини. Тепер же астроном з Гарварда, можливо, розкрив, що стало причиною аварії: він зіткнувся з уламком української ракети «Зеніт-2», повідомляє Science alert.

«Це може бути перше підтверджене масштабне зіткнення за останнє десятиліття», - заявив Джонатан Макдауелл, який відстежував можливе зіткнення в даних Космічних сил США.

Супутник Yunhai 1-02 був запущений в 2019 році, а в середині березня цього року американські космічні сили зафіксували його руйнування. Відзначається, що супутник порівняно молодий, тому не міг розпастися на частини сам по собі.

У суботу ж Космічні сили доповнили каталог космічного сміття. Об'єкт 48078, який є фрагментом ракети «Зеніт-2», запущеної в 1996 році, супроводили підписом «зіткнувся з супутником».

Макдауелл помітив це доповнення і написав про нього в Twitter. Він також простежив орбіти супутника і уламка ракети і з'ясував, що вони пройшли на відстані близько кілометра один від одного в орієнтовний час руйнування апарату. Ця відстань знаходиться в межах похибки.

Обидва апарати подорожують навколо Землі на величезній швидкості, тому будь-яке зіткнення повинно було привести до руйнування. За словами Макдауелла, це зіткнення привело до появи 37 уламків. Разом з тим, він зазначає, що їх може бути і більше.

Вчений зазначає, що зіткнення не було справжньої космічної катастрофою. З березня китайський супутник кілька разів міняв свою орбіту, тобто, Китай все ще може керувати ним. Але Макдауелл вказує на те, що це значна подія, яке вказує на те, що зіткнення на орбіті будуть відбуватися все частіше.

Востаннє два великих об'єкта, які обертаються навколо Землі, врізалися один в одного в 2009 році, коли непрацюючий російський військовий супутник врізався в активний супутник зв'язку Iridium над Сибіром. Це зіткнення, поряд з попереднім в 2007 році, збільшило кількість крупного сміття на низькій навколоземній орбіті приблизно на 70%.

Але відтоді було безліч випадків можливого зіткнення об'єктів на орбіті. Так, в жовтні радянський супутник, що вийшов з ладу, і використана китайська ракета розминулися, хоча вчені повідомляли про «дуже високий ризик» їхнього зіткнення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, в травні космічне сміття залишило невелику пробоїну на канадській пересувний обслуговуючої системі Canadarm-2 на Міжнародній космічній станції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі