Вчені розповіли про острів, який нагрівається найшвидше на планеті

Поділитися
Вчені розповіли про острів, який нагрівається найшвидше на планеті Острів у Північному льодовитому океані нагрівається найшвидше на планеті © senfil.net
Середня температура тут зростає на 2,7 градуса за Цельсієм за 10 років.

Норвезькі дослідники з'ясували, що острів Карла XII, який розташовується в Північному льодовитому океані, є точкою, яка нагрівається найшвидше на Землі. Середня температура тут зростає на 2,7 градуса за Цельсієм за 10 років, йдеться в матеріалі Aljazeera.

Дослідники зазначають, що в середньому по планеті температура зростає на 0,2 градуса Цельсія за десятиліття, тобто, острів Карла XII нагрівається в 13 разів швидше, ніж інші регіони Землі. Восени ж, коли покрив морського льоду не відновився з такою швидкістю, як раніше, потепління досягло чотирьох градусів Цельсія.

Це робить острів Карла XII - зубчасту скельну смугу довжиною близько двох кілометрів, що виступає з Баренцева моря, місцем, що найшвидше нагрівається на планеті.

«Як вчений, який працює на Шпіцбергені та в Арктиці понад 25 років, я ніколи не отримував більш приголомшливих результатів», - заявив кліматолог Кетіл Ісаксен.

До 2100 на північному сході Шпіцбергена, за прогнозами, буде майже на 12 градусів Цельсія тепліше. За словами Ісаксена, дослідження їхньої групи підкріплює впевненість у прогнозах про те, що до кінця століття глобальна температура зросте ще на 2,6–4,8°C. Це призведе до підвищення рівня моря ще на 0,52–0,98 метра, переміщення сотень мільйонів людей, а також до катастрофічніших погодних явищ та екстремальної спеки, посилення посухи, поширення хвороб та відсутності продовольчої безпеки.

Вчені також упевнені в тому, що в якийсь момент таке сильне потепління на поверхні позначиться на морському дні. А це може позначитися на здатності ланцюгів морського льоду збирати та утримувати вуглець. За словами Ісаксена, моделі показали, що потепління буде дещо вищим на східній стороні Шпіцбергена, але воно йде швидше, ніж передбачали навіть найкращі моделі.

Клімат Арктики впливає на погодні умови і в інших частинах світу. Вчені пов'язують скорочення площі морського льоду в Баренцевому та Карському морях з потеплінням над Тибетським нагір'ям, характером опадів у Східній Азії та суворішими зимами в Західній Європі.

Кліматичні моделі передбачають також, що регіони, розташовані ще далі на схід, нагріваються швидше, ніж острів Карла XII. Туди вчені і планували вирушити далі.

Дослідники хотіли вивчити російську частину Баренцевого моря, об'єднавшись з колегами з Росії. Але країна-агресор розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, після чого норвезькі вчені припинили співпрацю з російськими.

Раніше вчені, які спостерігають за змінами клімату, зауважили, що температура в Європі зростає вдвічі швидше, ніж у середньому у світі. Континент нагрівається набагато швидше, ніж будь-який інший на планеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі