У ході дослідження вчені проаналізували дані про щоденну госпіталізацію з 2000 по 2015 рік, які охопили майже 80% населення Бразилії. Дослідники намагалися виявити зв'язок між підвищенням температури повітря та кількістю захворювань, пов'язаних з недоїданням.
Виявилося, що підвищення денної температури на один градус Цельсія призводило до зростання кількості подібних захворювань на 2,5%. Найбільш справедливим цей зв'язок був для людей старше 80 років та у віці від п'яти до 19 років.
"Ми виявили, що 15,6% захворювань, викликаних недоїданням, були пов'язані з періодами спеки, які сталися у період проведення дослідження", - зазначають автори.
За підрахунками вчених, зміна клімату ускладнить доступ до продовольства по всьому світу на 3,2% і, таким чином, призведе до смерті близько 30 тисяч осіб через недоїдання до 2050 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.