Вчені зі Стенфордського університету заявили про те, що через глобальне потепління у більшості прісноводних озер змінилися розміри плям квітучих водоростей. Більш того, вони стали більш яскравими і токсичними, повідомляє "Популярная механика".
У ході дослідження вчені вивчили знімки 71 великого озера, розташованих в 33 країнах на всіх континентах Землі, крім Антарктиди. Дослідники стежили за тим, як змінювався їхній колір під час літніх місяців. Виявилося, що пікова активність цвітіння водоростей в літні місяці зросла у 68% досліджених озер і лише в шести з них стала меншою. Це відбулося через збільшення площі плям водоростей і їхню інтенсивність.
Вода починає цвісти через фотосинтезуючі бактерії і бурі або синьо-зелені водорості, які живуть у водоймах. Коли вони починають розмножуватися, у воді з'являються великі плями, які заповнюють величезні кількості мікроорганізмів. Такі плями несуть загрозу для людей і тварин через токсини, які водорості виділяють у воду, очищаючи навколишній простір від конкурентів.
Екологи і океанологи припускають, що глобальне потепління і зростання середньої температури води будуть прискорювати цвітіння водоростей і робити їх більш небезпечними для мешканців озер, річок, морів і людей. Перші прояви цього феномену біля берегів США вже призвели до масової загибелі риби, птахів і тварин. Їх отруїла домоєва кислота - галюциногенна речовина, яку виділяє водорість виду Pseudo-nitzschia у великих кількостях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.