Відзначається, що відкриття вчених може пролити світло на те, чому у деяких людей рак розвивається, а в інших – ні. Надалі воно також дозволить виробити стратегії, які допоможуть лікарям діагностувати захворювання на ранніх стадіях.
У ході дослідження вчені вивчили 846 змін в некодуючих ділянках ДНК. Генетики проаналізували кореляцію між наявністю певного SNP і активністю генів. Всього було розглянуто близько шести мільйонів різних генетичних варіантів у 13 тканинах організму.
Виявилося, що деякі SNP пов'язані з онкогенами і генами, що пригнічують розвиток пухлини. Ці зміни зачіпають області ДНК, які регулюють імунну систему і процеси, специфічні для конкретних тканин. При цьому незначні мутації можуть функціонувати разом, щоб вплинути на активність генів.
"Наше відкриття нас здивувало, оскільки ніхто про це ніколи не говорив – результати нашого дослідження показують, що невеликі генетичні зміни, об'єднавшись, зміщують активність в генах, що викликають рак", -заявив один з дослідників Джон Квакенбуш.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.