Вчені проаналізували дані 53 тисяч людей, які взяли участь в довгостроковому дослідженні Danish Diet, Cancer and Health Study, яке було запущено у 90-х роках ХХ століття. Перед початком дослідження учасники заповнили анкети, в яких вказали, які продукти вони вживають в їжу і наскільки часто. Потім дослідники спостерігали за станом їхнього здоров'я протягом 20 років.
За 23 роки дослідження у 12 тисяч осіб були зафіксовані ті чи інші проблеми з серцем. Вчені встановили, що ті, хто вживав 500 міліграм або більше флавоноїдів на день мали менший ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних артерій. При цьому, вживання більше 500 міліграмів флавоноїдів на день ніяк не впливало на позитивний результат.
Потрібну кількість флавоноїдів, що мають протизапальні властивості, міститься в чашці чаю, чорниці та інших продуктах. Проте куріння і вживання алкоголю збільшують кількість флавоноїдів, необхідну для досягнення позитивного ефекту.
Раніше повідомлялося про те, що вчені винайшли універсальні ліки від хвороб мозку. Ці ліки розбивають бляшки в мозку у мишей, заражених хворобою Альцгеймера або Паркінсона, і покращують когнітивні і запам'ятовуючі функції мозку тварини.