Вчені розповіли про небезпеку побудови баз на супутниках Марса

Поділитися
Вчені розповіли про небезпеку побудови баз на супутниках Марса Частинки сонячного вітру призводять до появи електричних зарядів на супутниках Марса © esa.int
Частинки сонячного вітру призводять до появи електричних зарядів на Фобосі і Деймосі.

Вчені NASA встановили, що спалахи і корональні викиди на Сонці можуть призводити до появи зарядів електрики на супутниках Марса Фобосі і Деймосі, що робить їх небезпечними для спускних модулів і зондів в ході майбутніх місій, повідомляється на сайті агентства.

Фобос розглядається вченими в якості можливої бази для дослідників Марса через те, що його слабка гравітація дозволяє безперешкодно посадити на його поверхню літальні апарати. Передбачалося, що астронавти зможуть керувати роботами, які будуть відправлені на Червону планету, знаходячись при цьому на Фобосі.

Тепер же дослідники встановили, що астронавти можуть бути піддані впливу електричних зарядів при знаходженні на нічній стороні супутника Марса. "Ми не думаємо, що ці заряди достатньо сильні для того, щоб серйозно зашкодити астронавтам, але ми впевнені, що вони достатньо сильні для того, щоб нашкодити чутливому обладнанню. Тому ми розробимо скафандри і обладнання, яке буде мінімізувати будь-яку небезпеку заряду", - заявив представник NASA Вільям Фаррелл.

Вчені підкреслюють, що сонячний вітер і частинки плазми таким же чином впливають і на Деймос, оскільки обидва супутника Марса позбавлені атмосфери.

У 2008 році вчені встановили, що Фобос є купою щебеню, яка тримається разом завдяки наявності зовнішнього шару пилу товщиною 50-100 метрів.

На думку вчених, поява тріщин на Фобосі є першою ознакою руйнування супутника. Разом з тим, він цілком може проіснувати ще кілька мільйонів років в такому стані.

Раніше повідомлялося про те, що Європейське космічне агентство представило знімок, на якому зображені наслідки повені, що сталася на поверхні Марса в глибоку давнину планети. На фото зображений еродований кратер з долини Мангалу, який раніше був наповнений водою і опадами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі