У роботі зазначається, що нікотин впливає на мозкові рецептори, які виділяють "гормони радості", в тому числі дофамін. Дослідники спробували виявити клітини, що відповідають на стимуляцію, у ході експерименту на мишах - протягом шести тижнів гризунів поїли водою з вмістом нікотину. Акцент був зроблений на двох структурах середнього мозку.
Експеримент вказав на міжбульбашкове ядро: там були виявлені нейрони, функції яких змінилися під впливом постійного вживання нікотину. Ці клітини вчені назвали Amigo1. На думку дослідників, саме вони сприяють розвитку залежності, порушуючи зв'язок між двома зазначеними структурами головного мозку.
Як правило, взаємодія оболонки медіальної і міжбульбашкового ядра призводить до вироблення зниженої дози "винагороди" і захищає від розвитку нікотинової залежності. Однак клітини Amigo1 при постійному впливі стимулятора блокують цей ефект, пояснюють вчені.
Поведінкові експерименти підтвердили, що миші стали залежні від нікотину. Коли їм дали вибір: залишитися у кімнаті, де раніше давали воду з нікотином, або перейти в іншу, більшість з мишей залишилася у першій кімнаті.
Дослідники відзначають, що їхнє відкриття - лише крок на шляху до повного розуміння принципів впливу нікотину на роботу мозкових клітин. У підсумку фахівці планують прийти до створення точкових методів антитютюнової терапії.
Раніше вчені знайшли докази безпосередньої залежності між вживанням алкоголю і розвитком раку. Алкоголь може стати причиною розвитку, щонайменше, семи видів раку, а не тільки раку печінки, як вважалося раніше.