У ході дослідження вчені вивчили дані 35132 осіб. Дослідники оцінили рівень вживання спиртних напоїв, при цьому, помірною дозою вчені вважали 168 грамів етанолу на тиждень для чоловіків та 112 грамів – для жінок. Протягом всього періоду спостережень було зареєстровано 1718 випадків (4,9% від всього числа випробуваних) коронарної хвороби серця, з них померли 325 осіб.
У результаті було встановлено, що найчастіше від серцево-судинних захворювань страждали ті, хто перестав пити (захворюваність у групі - 6,1%). У меншій мірі постраждали ті, хто вживав алкоголь у помірних кількостях (захворюваність - 3,8%, смертність - 0,6%). Проте вчені відзначають, що значна різниця спостерігалася тільки у жінок старше 55 років. Крім того, підвищення ймовірності хвороби може пояснюватися змінами в способі життя, які тягнуть за собою додаткові ризики.
Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.