Вчені розповіли, як сформувалися Земля та Марс

Поділитися
Вчені розповіли, як сформувалися Земля та Марс Земля сформувалася не з пилу, а з планетезималей © Медиа-группа "Объектив"
За словами дослідників, планети сформувалися з планетезималей, а не частинок пилу.

Вчені з Вестфальського університету імені Вільгельма (Німеччина), Каліфорнійського технологічного інституту, Ліверморської національної лабораторії (США) та інших наукових установ заявили, що внутрішні планети Сонячної системи сформувалися з планетезималей, а не частинок пилу. На думку дослідників, якби не Юпітер, Земля могла бути більшою, повідомляє Naked science.

Існують дві гіпотези про те, як з'явилася Земля та інші кам'янисті планети нашої системи. Відповідно до однієї з них, це сталося в результаті зіткнення планети зималей у внутрішній Сонячній системі. Друга ж говорить про те, що Земля і Марс формувалися дуже довго, з крихітних порошинок, які прилітали із зовнішніх областей системи.

У ході нового дослідження вчені проаналізували земні породи, а також 17 марсіанських метеоритів, які впали на нашу планету у різні періоди часу. Вони також вивчили склад інших метеоритів, які прилетіли на Землю як із зовнішньої, так і внутрішньої Сонячної системи.

Вчені оцінили співвідношення ізотопів титану, циркону та молібдену у зразках та з'ясували, що кам'янисті породи Землі та Марса за цим складом більше відповідають метеоритам внутрішньої, а не зовнішньої Сонячної системи. Виявилося, що лише 4% складу цих двох планет мають «зовнішнє» походження.

Тобто дослідники довели правдивість першої гіпотези. Вчені також довели величезний вплив Юпітера на інші планети. В інших системах, за відсутності такого газового гіганта, кам'янисті планети можуть формуватися з пилу. У Сонячній системі цьому процесу заважає Юпітер, який своєю гравітацією змінює орбіти порошинок. Якби його не було, згодом вони б перемістилися ближче до Сонця і зліпилися в планети, наприклад, надземлі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені зі США вивчили бульбашки повітря, знайдені у «блакитному льоду» зі Східної Антарктиди, і з'ясували, що останні 0,8 мільйона років концентрація кисню на Землі знижується. Аж до останніх 250 років концентрація вуглекислого газу також залишалася нижчою, ніж мільйон років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі