Вчені розповіли, як пахне комета Чурюмова-Герасименко

Поділитися
Вчені розповіли, як пахне комета Чурюмова-Герасименко Комета Чурюмова-Герасименко пахне нафталіном та мигдалем © NASA
Присутність органіки на кометі наділила її специфічним ароматом.

Комета 67P/Чурюмова-Герасименко має набагато більший набір органічних речовин, ніж думали вчені. Дослідники проаналізували його та змогли розповісти, чим пахне це небесне тіло, повідомляє Space.com.

Вважається, що комети могли принести на Землю речовини, необхідні розвитку життя. Тому відкриття органічних молекул на таких небесних тілах може розповісти про те, як життя потрапило на нашу планету.

У ході дослідження група вчених, до якої входили, зокрема, фахівці з Університету Бона у Швейцарії, використала дані, отримані зондом «Розетта» між 2014 та 2016 роками. Завдяки цьому дослідники змогли вперше ідентифікувати деякі органічні молекули, які є присутніми на кометі. Це допомогло їм виявити органічний бюджет комети.

Цей «бюджет» комети 67Р подібний до органічного матеріалу Сатурна, який падає на планету з внутрішнього кільця. Аналіз виявив, що на небесному тілі є безліч складних органічних сполук, включаючи ті, які дозволяють сформувати запахи, знайомі нам на Землі.

Так, згідно з аналізом, на кометі Чурюмова-Герасименка було знайдено нафталін, а також бензальдегід, який широко використовується для надання мигдального смаку продуктам харчування, та багато інших молекул.

Деякі інші знайдені тут молекули, наприклад формамід, мають так звану пребіотичну функціональність, що означає, що вони допомагають у синтезі біомолекул, таких як амінокислоти та цукри.

Аналіз вчених дозволив підтвердити гіпотезу, згідно з якою комети, на кшталт 67Р, є «викопними записами» матеріалів, які сформували планети в Сонячній системі 4,5 мільярда років тому.

Раніше вчені провели аналіз зразків ґрунту астероїда Рюгу, який показав, що вони, ймовірно, є найчистішим зразком космічної породи, з яким коли-небудь доводилося стикатися вченим. Більше того, склад цього ґрунту свідчить про те, що він є частиною зовнішньої Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі