Грунт астероїда Рюгу може виявитися «найчистішою речовиною» Сонячної системи

Поділитися
Грунт астероїда Рюгу може виявитися «найчистішою речовиною» Сонячної системи Ґрунт астероїда Рюгу виявився "найчистішим матеріалом" Сонячної системи © Nature Astronomy
Це дозволить вченим краще зрозуміти процес формування нашої планетної системи.

Аналіз зразків ґрунту астероїда Рюгу, який провели японські вчені, показав, що вони, ймовірно, є «найчистішим» зразком космічної породи, з яким коли-небудь доводилося стикатися вченим. Більше того, склад цього ґрунту свідчить про те, що він є частиною зовнішньої Сонячної системи, повідомляє Science Alert.

Це не лише дає вченим унікальний інструмент розуміння формування та розвитку нашої планетної системи, а й дає контекст, у якому можна інтерпретувати інші космічні породи, які були забруднені контактом з Землею.

Сонце та система навколо нього сформувалося близько 4,6 мільярда років тому. Це дуже тривалий час і дуже багато що змінилося відтоді. Разом з тим, існують «капсули часу», які допомагають нам зрозуміти, якою була будова ранньої Сонячної системи. Це «космічні камені», такі як астероїди та комети.

Дістатись такого «космічного каменю» - непросте завдання, а добути його зразки ще складніше. Зазвичай вчені покладаються на каміння, яке падає на Землю. Метеорити, відомі як вуглецевмісні хондрити, були найкращим доступним інструментом для дослідження складу астероїдів, які могли доставити воду на Землю, коли Сонячна система все ще формувалася.

Але результати перекручуються якоюсь версією «парадоксу того, хто вижив». До поверхні нашої планети можуть долетіти тільки найміцніші камені, які зможуть пережити вхід в атмосферу. Але навіть тоді їхня речовина забруднюється навколишнім середовищем.

Але в 2020 станція «Хаябуса-2» доставила на Землю зразки астероїда Рюгу, відтоді вчені займаються їх вивченням. У ході нового дослідження вчені з'ясували, що астероїд має важливу відмінність від вуглецевих хондритів. У зразках астероїда відсутні феригідрит (сполуки заліза та кисню) та сульфат (сірка та кисень). Оскільки ці сполуки виявлено у метеоритах, вважалося, що вони є компонентом позаземних матеріалів. Відсутність їх у Рюгу передбачає, що вони були результатом земного вивітрювання метеоритів.

Це означає, що під час подальших досліджень метеоритів вчені повинні враховувати таку можливість. Інші зразки астероїдів, зібрані у космосі, можуть пролити більше світла це питання.

«У цьому дослідженні ми демонструємо, що [вуглецеві] метеорити, незважаючи на їхню геохімічну важливість як непрямі показники загального складу Сонячної системи, є зразками, забрудненими земним середовищем», — написали дослідники у своїй статті.

Нагадаємо, вранці 13 листопада 2019 року "Хаябуса-2" включила свої двигуни в рамках маневру сходження з орбіти Рюгу та повернення до Землі. У цей момент вона була на відстані 20,11 кілометра від поверхні астероїда. Через 15 хвилин команда місії отримала сигнал про успішне здійснення маневру.

6 грудня 2020 року станція скинула на Землю капсулу зі зразками ґрунту астероїда Рюгу. 15 грудня фахівці відкрили секцію А капсули та знайшли в ній ґрунт, який, як вважається, було зібрано під час першого зближення з Рюгу у лютому 2019 року.

Оскільки станція залишила запас робочої речовини для двигунів, а наукове обладнання справне, вчені вирішили продовжити її дослідницьку програму. Основною ціллю станції став 30-метровий навколоземний астероїд 1998 р. KY26. У липні 2026 року стація пролетить поблизу додаткової ціді -  700-метрового астероїда 2001 CС21.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі