Вчені вважають, що сейсмічні хвилі стали наслідком спустошення масивного резервуара магми. Це може пояснити те, чому острів Майотта осідає приблизно на дев'ять міліметрів на місяць і рухається на схід на 16 міліметрів на місяць.
Протягом шести місяців після листопадового "гулу" дослідники вивчали дані сейсмографів. Вони свідчать, що на глибині 28 кілометрів сталося рух приблизно кубічного кілометра магми. Розпечені породи, в яких міститься газ, не досягли поверхні, а перетекли в навколишні відкладення. Це пояснює те, чому зовні нічого не спостерігалося.
Дослідники відзначають, що продовжують реєструвати гул, тому продовжать спостереження за регіоном. Разом з тим, все ще залишаються питання, на які необхідно знайти відповіді. Наприклад, чому, якщо магма залишається під землею, у воді було знайдено велику кількість мертвої риби. Неясно також те, що стало причиною цього руху магми.
Раніше вчені прийшли до висновку про те, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і ті, що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.