Вчені зафіксували загадковий гул на дні океану

Поділитися
Вчені зафіксували загадковий гул на дні океану Недалеко від острова Майотта сталося спустошення резервуара магми © Science Alert
Дослідники не можуть пояснити походження цього гулу.

Сейсмографи по всьому світу 11 листопада зафіксували загадковий гул, який пов'язаний з сейсмічною активністю. Разом з тим, як повідомляє Science Alert, причини появи підземних поштовхів поки невідомі.

Дослідники припускають, що активність якось пов'язана з серією землетрусів, які впродовж півроку спостерігаються біля острова Майотта, який входить до складу архіпелагу Коморські острови в Індійському океані. "Я не думаю, що коли-небудь бачив щось подібне", - заявив Горан Екструм з Колумбійського університету.

За півроку до реєстрації загадкового гула дослідники спостерігали за іншою аномальною сейсмічною активністю – серією з сотні невеликих землетрусів з епіцентром в 50 кілометрах від східного узбережжя Майотта. Найпотужніший з цих землетрусів магнітудою 5,8 спостерігався 15 травня і став найпотужнішою подібною подією, зареєстрованою на Коморських островах.

Аналіз даних, які були отримані сейсмографами, показав, що таку активність неможна пояснити тільки рухом тектонічних плит. На думку дослідників, однією з причин таких подій може бути також вулканічна активність.

Три тижні тому вчені зареєстрували щось незвичайне: тривалу низькочастотну вібрацію, яка повторювалася з періодом 17 секунд протягом 20 хвилин. Точну причину появи цієї вібрації дослідники назвати не можуть. Разом з тим, вони припускають, що вона пов'язана з рухом магми під Індійським океаном. Ця гіпотеза може пояснити те, чому острів Майотта не стабільний: з липня він перемістився на 60 міліметрів на схід і на 30 міліметрів на південь. На думку вчених, рух стався через спустошення резервуара магми недалеко від острова.

Раніше вчені прийшли до висновку про те, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і ті, що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі