Дослідники припускають, що активність якось пов'язана з серією землетрусів, які впродовж півроку спостерігаються біля острова Майотта, який входить до складу архіпелагу Коморські острови в Індійському океані. "Я не думаю, що коли-небудь бачив щось подібне", - заявив Горан Екструм з Колумбійського університету.
За півроку до реєстрації загадкового гула дослідники спостерігали за іншою аномальною сейсмічною активністю – серією з сотні невеликих землетрусів з епіцентром в 50 кілометрах від східного узбережжя Майотта. Найпотужніший з цих землетрусів магнітудою 5,8 спостерігався 15 травня і став найпотужнішою подібною подією, зареєстрованою на Коморських островах.
Аналіз даних, які були отримані сейсмографами, показав, що таку активність неможна пояснити тільки рухом тектонічних плит. На думку дослідників, однією з причин таких подій може бути також вулканічна активність.
Три тижні тому вчені зареєстрували щось незвичайне: тривалу низькочастотну вібрацію, яка повторювалася з періодом 17 секунд протягом 20 хвилин. Точну причину появи цієї вібрації дослідники назвати не можуть. Разом з тим, вони припускають, що вона пов'язана з рухом магми під Індійським океаном. Ця гіпотеза може пояснити те, чому острів Майотта не стабільний: з липня він перемістився на 60 міліметрів на схід і на 30 міліметрів на південь. На думку вчених, рух стався через спустошення резервуара магми недалеко від острова.
Раніше вчені прийшли до висновку про те, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і ті, що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.