Астрономам, які працювали за допомогою волонтерів, вдалося розгадати таємницю «жовтих куль», знайдених в Чумацькому Шляху. За їхніми словами, об'єкти, які раніше асоціювали з народженням масивних зірок, виявилися бульбашками, які оточують зіркові колиски, повідомляє Naked science.
Геліосфера, межа Сонячної системи, - окремий випадок астросфери, області, яка існує навколо будь-якої зірки. У цих межах вітер - потік частинок, що виходить від неї, ще домінує над частками міжзоряного середовища, але на краю, стикаючись з ними, утворює ударну хвилю. Це викликає нагрів і іонізацію газу, змушуючи його випромінювати. Такі «бульбашки зоряного вітру» можна спостерігати у багатьох досить масивних і яскравих зірок нашої Галактики.
До пошуку бульбашок залучили добровольців. Так, учасники системи «громадянської науки» Milky Way Project шукають і виділяють характерні ділянки на зображеннях, які отримали телескопи «Спітцер» і WISE. За п'ять років роботи волонтери змогли знайти майже тисячу незвичайних інфрачервоних джерел, які назвали «жовтими кулями». Пізніше були знайдені ще кілька тисяч таких об'єктів.
Майже відразу дослідники припустили, що «жовті кулі» можуть бути пов'язані з областями зореутворення і зародженням масивних зірок. Але щоб перевірити це припущення астрономи «картографували» розташування близько 500 таких об'єктів. Виявилося, що вони співпали з положенням відомих скупчень молодих зірок.
Тобто, «жовті кулі» виявилися не межами бульбашок зоряного вітру, а межами схожих бульбашок, які оточують цілі скупчення новонароджених зірок. Вік таких «куль» становить всього кілька сотень тисяч років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи відкрили невелику галактику, яка може повністю змінити існуючі уявлення про формування Всесвіту. Вона знаходиться на відстані 12,4 мільярда світлових років від нас, а її діаметр становить всього шість світлових років.