Астрономи відкрили невелику галактику, яка може повністю змінити існуючі уявлення про формування Всесвіту. Вона знаходиться на відстані 12,4 мільярда світлових років від нас, а її діаметр становить всього шість світлових років, повідомляє «Новое время».
Вчені вважали, що такі галактики формуються з газів, які рухаються хаотично. Але в RXCJ0600-z6 їхній рух набагато спокійніший, ніж передбачалося спочатку. Один з авторів роботи, Сейдзі Фудзімото з Копенгагенського університету, впевнений, що відкриття може допомогти вченим зрозуміти, як виникал і формувався Всесвіт.
Сучасні телескопи дозволяють виявити тільки дуже яскраві і великі галактики, яких насправді дуже мало. Тому у вчених недостатньо знань про будову Всесвіту. Вихід з цієї ситуації - зосередитися на більш тьмяних і поширених об'єктах.
RXCJ0600-z6 вдалося виявити завдяки гравітаційному лінзуванню - ефекту, який виникає, коли великий об'єкт своїм гравітаційним полем викривляє світло, що виходить від об'єкта за ним.
Дослідники змогли не тільки виявити галактику, а й вивчити її внутрішню структуру. Вони виявили вуглекислий газ, що здивувало їх, оскільки галактика з'явилася всього через 900 мільйонів років після Великого вибуху - в той час у Всесвіті містилися тільки гелій і водень.
Рух вуглекислого газу показав, що попередні уявлення про формування галактик були невірними. Гази в RXCJ0600-z6 рухалися впорядковано, а сама вона оберталася, що раніше вважалося ознакою старіших галактик.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше астрономи виявили щось незвичайне: чорну діру, яка не тільки рухається по Всесвіту, але і рухається в рамках власної галактики.