Геологам з Університету Брайтона вдалося розкрити одну з таємниць Стоунхенджа – визначити регіон, в якому добували найбільші камені стародавнього пам'ятника. Як повідомляє The Independent, дослідникам вдалося визначити місце, де їх добували з точністю до декількох кілометрів.
Раніше вчені вважали, що камені, відомі як сарсени, були доставлені в регіон будівництва Стоунхенджа з районів Марлборо або прилеглих районів, які знаходяться на відстані 35-40 кілометрів від неолітичного пам'ятника. Але тепер вченим вдалося простежити сліди каменів до ділянки площею близько трьох квадратних кілометрів, яка знаходиться в лісах на південь від села Локеридж в Вілтширі.
Вчені вважають, що в доісторичні часи ця місцевість була всипана великими сарсеновими валунами, геохімія яких ідентична тим, які були знайдені в Стоунхенджі. Дослідники вважають, що цей регіон вибрали в якості джерела каменів через розміри валунів і їхню відносну щільності.
Нові археологічні дані свідчать про те, що ще за 1200 років до будівництва Стоунхенджа цей регіон виступав джерелом каменів для будівництва масивного кам'яного поховання. Тепер дослідникам належить з'ясувати, які інструменти використовували древні будівельники для того, щоб доставити камені вагою 20-40 тонн, подолавши відстань у 24 кілометри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше археологи з Сент-Ендрюського, Бірмінгемського, Уорікського університетів, університету Глазго і університету Уельсу Трініті-Сент-Девід виявили недалеко від Стоунхенджа кільце з ям, які були вириті кілька тисяч років тому. Ями оточували давнє поселення Даррінгтон-Воллс, що знаходиться на відстані 3 км від Стоунхенджа.