Загадковий гул на одній наднизькій частоти був зафіксований сейсмометрами по всьому світі в листопаді минулого року. Як правило, сейсмічні хвилі реєструють на декількох частотах. Крім того, дослідники помітили, що острів Майотта зрушився на кілька сантиметрів на південний схід. Недалеко від острова спостерігали 1800 невеликих землетрусів, які відбувалися практично щодня.
Тепер же вчені пояснили цю незвичайну активність народженням підводного вулкана, який розташовується в 50 кілометрах від східного узбережжя острова. На користь цього говорить те, що дослідникам вдалося зафіксувати серію глибоких землетрусів, яка, швидше за все, була викликана рухом магми, що викидає розплавлену породу на дно океану.
Згідно аналізу даних, на дні знаходиться магматична камера, яка вміщує в себе близько п'яти кубічних кілометрів магми. Гул пов'язаний з виходом магми з камери, в результаті чого відбувається опускання земної кори. Відомо, що за останній рік Майотта опустилася на 13 сантиметрів.
Раніше вчені прийшли до висновку про те, що найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами. За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси магнітудою вище 7 балів і ті, що відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.