Вчені вивчили карликову галактику, аномально багату важкими елементами, і розкрили таємницю їхнього походження. На думку дослідників, джерелом елементів важче заліза є нейтронні зірки, що гинуть. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.
На даний момент вважається, що важкі елементи утворюються в результаті вибуху величезної наднової зірки, при ударній хвилі, що утворюється в результаті злиття двох нейтронних зірок, або в інших екстремальних обставинах.
У ході дослідження вчені вивчали галактику Сітка ІІ, яка була відкрита всього близько року тому. Галактика є одним з численних супутників Чумацького Шляху і розташовується на відстані всього 98 тисяч світлових років від Землі.
Вчені з Інституту Кавлі відзначили, що галактика багата елементами важче заліза. У новому дослідженні вчені висунули ряд припущень, які пояснюють цю особливість карликової галактики процесами, які відбувалися в її далекому минулому.
Як заявив один з авторів дослідження Енріко Рамірес-Руз, "Вибух зірки масою у 8 разів більше сонячної створить золото масою приблизно з Місяць. Злиття нейтронних зірок породить стільки золота, скільки важить весь Юпітер". Виявлена вченими кількість важких елементів в Сітці ІІ вказує на те, що вони були породжені саме нейтронними зірками.
Раніше вчені заявили про те, що Земля могла пережити спалах наднової зірки близько двох мільйонів років тому. Вчені відкрили сліди наднової, яка "бомбардувала" Землю і Місяць приблизно 1,7 – 2,6 мільйона років тому, вивчаючи зразки місячних порід, які були доставлені в ході місій "Аполлон-12", "Аполлон-15" і "Аполлон-16".