Сканування показало, що тунель розташований на глибині 10 метрів нижче основи піраміди. На думку дослідників, тунель символізує собою священну річку і загробний світ.
"Відкриття підтверджує, що жителі Теотіуакана відтворювали один і той же образ у своїх величезних храмах, його функція полягає в імітації загробного світу", - вважає археолог Національного інституту антропології та історії Вероніка Ортега.
Розквіт міста-держави Теотіуакан припав на період між 250-600 роками нашої ери, коли його населяло більше 200 тисяч осіб. До часу появи на даній території ацтеків, близько XIV століття, він був залишений місцевими жителями. Археологи досі не виявили ніяких останків еліти Теотіуакана, яка правила до приходу в місто ацтеків. Причина занепаду стародавньої держави також невідома.
Раніше дослідники встановили, що ацтеки з'їдали іспанців, що приїхали завоювати їх . Історики проводили розкопки поселення ацтеків і дружніх їм племен, що знаходиться на схід від Мехіко. У ньому вчені виявили рештки 15 іспанців, а також їхніх союзників - 45 кубинців африканського й індійського походження, жінок, дітей і 350 інших осіб, включаючи майя, що погодилися на співпрацю з конкістадорами. Усього вчені нарахували близько 550 осіб.