Вчені розкрили механізм, що дозволяє мікробу-"кілеру" вбити людину за добу

Поділитися
Вчені розкрили механізм, що дозволяє мікробу- Вчені визначили механізм зараження "в'єтнамською лихоманкою"
Мікроб проникає в організм, використовуючи нюхові нерви в носовій порожнині в якості "шосе".

Імунологи розкрили механізм, який дозволяє збудникові "в'єтнамської лихоманки" проникати в організм людини і вбивати її за добу після зараження. На думку дослідників, відкриття допоможе їм створити вакцину від інфекції, яка щороку вбиває понад 90 тисяч людей у Південно-Східній Азії. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Immunity.

Тропічна лихоманка займає третє місце в Південній і Південно-Східній Азії за кількістю смертей після туберкульозу і ВІЛ. Вона викликається бактерією Burkholderia pseudomallei, яка мешкає в заболоченому грунті і водоймах цієї місцевості. Своїм перебігом хвороба нагадує гострий туберкульоз.

Дослідники встановили, що бактерії проникають в організм, використовуючи нюхові нерви в носовій порожнині в якості "шосе", по яких вони рухаються в мозок і проникають крізь гематоенцефалічний бар'єр. Потім мікроб рухається далі, поширюючись по всьому організму і проникаючи в спинний мозок.

Подібний рівень проникнення "в'єтнамської лихоманки" пояснює те, чому смертність від неї вкрай висока і чому вона так швидко вбиває людину після зараження.

Раніше повідомлялося про те, що вчені вперше виявили випадки зараження хворобою Альцгеймера. Заражені були пацієнти, які проходили курс лікування гормонами росту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі