Розроблений вченими матеріал для друку в основному складається з колагену і альгінату натрію. Крім того, автори додали в нього клітини, отримані з тканин рогівки людини.
Вони створили високоточну модель рогівки людини, а також надрукували форму, що підтримує, на якій друкувалася рогівка. Потім автори видрукували на принтері, зразки рогівки, створені з різних варіантів матеріалу, за рахунок чого змогли підібрати оптимальні умови для друку. Передбачається, що використання цих кератоцитів має сприяти відтворенню позаклітинного матриксу рогівки.
Як відзначають дослідники, через день клітини поширилися по надрукованим рогівкам і 92% з них вижили. Через сім днів після друку живими залишилися 83% клітин.
Раніше повідомлялося, що китайські медики виростили п'ятьом дітям з недорозвиненою вушною раковиною нові вуха з їхніх власних клітин. За допомогою комп'ютерної томографії дослідники зняли зліпок здорового вуха у дітей з односторонньою мікротією і надрукували на 3D-принтері його дзеркальну копію, після чого у пацієнта брали біопсію вушного хряща, виділяли клітини хрящової тканини і заселяли ними матрицю. Вирощування вушної раковини займало три місяці.