Британські вчені використали технологію 3D-друку для створення імплантату з титанового сплаву для реконструкції грудної клітки 71-річному Пітеру Меггзу, передає BBC.
У пацієнта була виявлена ракова пухлина завбільшки з тенісний м'яч, тож її видалення спричинило значні пошкодження грудної клітини, лікарям довелося видалити три ребра і половину грудинної кістки.
Операція тривала вісім годин. Її провели в госпіталі Моррісон в Суонсі - другому за величиною місті Уельсу.
Зазвичай в таких випадках хірурги відливають протез зі спеціального медичного цементу, однак його довелося б робити просто під час операції, однак це могло зайняти години півтори, зазначають лікарі. Але через проблеми із серцем у пацієнта операцію необхідно було закінчити якнайшвидше.
Завдяки технології 3D-друку лікарі змогли заздалегідь виготовити для хворого індивідуальний імплантат з титанового сплаву.
Операція пройшла успішно і пацієнт почуває себе добре. Вважається, що це один з перших випадків друку подібних протезів в Британії.
Раніше повідомлялося, що китайські медики виростили п'ятьом дітям з недорозвиненою вушною раковиною нові вуха з їхніх власних клітин.
За допомогою комп'ютерної томографії дослідники зняли зліпок здорового вуха у дітей з односторонньою мікротією і надрукували на 3D-принтері його дзеркальну копію, після чого у пацієнта брали біопсію вушного хряща, виділяли клітини хрящової тканини і заселяли ними матрицю. Вирощування вушної раковини займало три місяці.