Вчені прогнозують повернення прадавніх лісів Антарктиди

Поділитися
Вчені прогнозують повернення прадавніх лісів Антарктиди Концентрація вуглекислого газу в атмосфері відповідає епосі пліоцену
Вміст вуглекислого газу повернувся до показників епохи пліоцену.

Вчені з Імперського коледжу Лондона заявили про те, що останній раз, коли концентрація вуглекислого газу на Землі досягала нинішніх значень, на планеті було на 3-4 градуси Цельсія тепліше, рівень моря був на 20 метрів вищим, а на Південному полюсі росли дерева, повідомляє The Guardian.

За допомогою аналізу викопних останків і порід, дослідники з'ясували, що в епоху пліоцену, яка тривала на Землі між 2,5 і 5,3 мільйона років тому, температура на Південному полюсі була на 20 градусів Цельсія вищою, ніж зараз. На думку дослідників, пліоцен є "прямою аналогією" того, що чекає нашу планету при нинішніх темпах глобального потепління.

Вчені підкреслюють, що на те, щоб відреагувати на присутність вуглекислого газу, атмосфері і океанам потрібен час, тому на нас чекає ще більше потепління. "Якщо ви включите піч і встановіть її на 200 градусів, температура підніметься не відразу, а потребує часу. Те ж відбувається з кліматом ", - заявив один з дослідників Мартін Зігерт.

Він додав, що після Промислової революції середня глобальна температура вже піднялася на 1 градус Цельсія, а вміст вуглекислого газу в атмосфері - з 280 до 412 частин на мільйон (ppm). Це може свідчити про те, що в найближчі кілька століть температура може піднятися ще на 3-4 градуси, досягнувши значень пліоцену. На те, щоб рівень океану піднявся на 20 метрів, знадобиться значно більше часу, кілька тисячоліть.

Дані вчених свідчать про те, що в епоху пліоцену в Антарктиді росли хвойні ліси. "Це приголомшлива знахідка: вони знайшли останки листя "південних" буків. Я називаю їх останніми лісами Антарктиди. І вони росли при утриманні вуглекислого газу в 400 ppm, так що цілком можливо, що скоро вони повернуться. Льодовики тануть постійно, і це дозволить рослинам знову колонізувати континент ", - заявила глава Британської антарктичної експедиції (BAS) Джейн Френсіс.

Близько 100 мільйонів років тому на Землі панував ще більш спекотний клімат, а концентрація вуглекислого газу досягала значень до 1000 ppm. Антарктида вже перебувала в околицях Південного полюса, але була майже повністю вкрита густими лісами.

Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі