"Те, що відбувається в Арктиці, не залишається в Арктиці. У нас є наука - тепер необхідні термінові дії в області клімату, щоб уникнути переломних моментів, які можуть виявитися для нашої планети ще більш згубними, ніж ми припускали раніше", - говорить Джойс Мсуя, в. о. виконавчого директора ООН з навколишнього середовища.
Нові дані свідчать про те, що навіть у разі повного припинення викидів в атмосферу, до 2100 року зимові температури в Арктиці піднімуться на 4-5 градусів Цельсія порівняно кінцем ХХ століття. Це підвищення вже закладено в кліматичну систему парниковими газами, які циркулюють в атмосфері на даний момент.
Більш того, дані звіту свідчать про те, що до 2050 року танення вічної мерзлоти в Арктиці може загрожувати чотирьом мільйонам людей і 70% інфраструктури. Починаючи з 1979 року, Арктика втратила близько 40% своєї криги. Кліматичні моделі показують, що до 2030 року в літні періоди регіон буде повністю вільний від льоду. Танення арктичних льодовиків і льодових шапок Гренландії призведе до підвищення рівня моря на одну третину.
Навіть при дотриманні Паризької кліматичної угоди, очікується, що вічна мерзлота Арктики скоротиться на 45%, викинувши в атмосферу мільярдів тонн вуглекислого газу та метану. Це спровокує ще більш високі температури, що приведе до ще більшого танення льоду.
Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.