Вчені припустили наявність потужних течій у морях на супутнику Сатурна

Поділитися
Вчені припустили наявність потужних течій у морях на супутнику Сатурна Вчені припустили наявність потужних течій у морях на Титані
Моря на Титані складаються з метану, а не з води.

Команда місії Cassini припустила, що у морях на найбільшому з супутників Сатурна, Титані, можуть існувати сильні течії, викликані великими потоками сонячної енергії. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

Титан є єдиним місцем у Сонячній системі, окрім Землі, на поверхні якого існують запаси речовини в рідкому стані. Моря Титану складаються з вуглеводнів, наприклад, метану, а не з води. Дослідники виробили моделювання течій на Титані, складене з допомогою останніх даних, отриманих апаратом місії Cassini.

Читайте також: Темний колір поверхні Сатурна обумовлений наявністю метану в його атмосфері

Через те, що моря Титану складаються з метану, вони поводять себе не так, як моря на Землі. Вода в земних океанах прогрівається тільки біля поверхні. На Титані ж, якщо речовина є не дуже каламутною, сонячні промені можуть проникнути майже на повну глибину моря. Згідно до створеної моделі, обертання супутника і шляхи поширення тепла створюють різні напрямки руху на дні і біля поверхні. Метан, який знаходиться біля поверхні, буде рухатися проти годинникової стрілки, а метан, розташований біля дна - за годинниковою.

На думку вчених, обертання метану може виявитися потужними течіями, які можна порівняти з приливами і відливами в океанах на Землі.

Моря з метану на поверхні Титану
Моря з метану на поверхні Титану
NASA

Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.

Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.

Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).

Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.

Раніше повідомлялося, що вчені отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.

Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.

Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі